Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności Biuletynu Informacji Publicznej Miejskiego Ośrodka Kultury Promocji i Informacji im. Jana Więzika w Szczyrku
Miejski Ośrodek Kultury Promocji i Informacji im. Jana Więzika w Szczyrku, 43-370 Szczyrk ul. Beskidzka 106 zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony przedmiotowej i podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do Biuletynu Informacji Publicznej Miejski Ośrodek Kultury Promocji i Informacji im. Jana Więzika w Szczyrku, 43-370 Szczyrk, ul. Beskidzka 106, na którym Państwo się znajdują w celu wyświetlenia danej informacji publicznej.
Niniejszy Biuletyn Informacji Publicznej Miejski Ośrodek Kultury Promocji i Informacji im. Jana Więzika w Szczyrku został zaprojektowany zgodnie z zasadami opisanymi w Ustawie z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz.U. 2019, poz. 848).
Dostępność cyfrowa strony internetowej BIP polega na zapewnieniu funkcjonalności, kompatybilności, postrzegalności i zrozumiałości.
Wdrożyliśmy na BIP zasady redakcyjne i techniki, jakie powinno się stosować przy projektowaniu, tworzeniu, utrzymywaniu i aktualizowaniu stron internetowych, tak by były bardziej dostępne dla użytkowników, szczególnie dla osób niepełnosprawnych.
- Data publikacji strony internetowej: 2006-12-12
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-09-03
Powołany Zespół do spraw dostepności w składzie:
Mariusz Pindel - Koordynator
Edyta Caputa - członek
Sabina Bugaj - członek
Krzysztof Wolicki - członek
Status pod względem zgodności z ustawą:
Strona internetowa Biuletynu Informacji Publicznej Miejski Ośrodek Kultury Promocji i Informacji im. Jana Więzika w Szczyrku, 43-370 Szczyrk ul. Beskidzka 106 jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne:
- Pliki PDF, DOC itp. - redaktorzy starają się ograniczyć do minimum korzystanie z takich plików i osadzać teksty bezpośrednio w serwisie. Odrębną kwestią jest poprawne formatowanie plików tak, by były one dostępne (np. powinny posiadać strukturę znaczników, czyli tagowanie).
- Serwis zawiera dokumenty PDF, które powstały na podstawie źle przygotowanych dokumentów word (nie ma w nich dobrze zaznaczonej logicznej struktury) - lub są skanami dokumentów. W miarę możliwości będziemy to poprawiać, oraz dokładać starań by nowe dokumenty przygotowywane były poprawnie.
- Nieczytelne przez czytniki ekranu dokumenty PDF użytkownicy mogą rozpoznać narzędziem OCR.
- Część z opublikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego, mają one charakter promocyjny i nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań.
- Filmy nie posiadają napisów dla osób niesłyszących.
Wyłączenia:
- Zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo
w całości. - Brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów.
- Część materiału graficznego – skany dokumentów – zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności:
- Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-23
- Oświadczenie zostało ostatnio poddane przeglądowi w dniu: 2020-09-29
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe:
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Ponowne załadowanie zawartości strony: Ctrl + F5
Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia: Tab
Wykonanie domyślnej akcji, zwykle wciśnięcie przycisku: Enter
Przewijanie widocznej części strony: Pg up / Pg dn
Do wyszukiwarki można się przenieść za pomocą skrótu ‘/’.
Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące: zmiana wielkości czcionki, zmiana kontrastu.
Serwis został zbudowany w oparciu o metodę „Responsive Web Design”, w skrócie RWD. Metoda ta sprawia, że serwis automatycznie dostosowuje wyświetlanie do rozdzielczości oraz wielkości ekranu. Nie wymaga powiększania, ani przewijania w kierunku poziomym.
W urządzeniach takich jak tablety, smartfony, telefony komórkowe serwis jest znacznie bardziej czytelny i przyjazny w obsłudze.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe:
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
Osobą kontaktową jest administrator strony informatyk[małpa]szczyrk.pl
Procedura wnioskowo-skargowa:
Każdy ma prawo wystąpić do Miejski Ośrodek Kultury Promocji i Informacji im. Jana Więzika w Szczyrku
z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej albo o jego udostępnienie za pomocą alternatywnego sposobu dostępu.
W przypadku, gdy Miejski Ośrodek Kultury Promocji i Informacji im. Jana Więzika w Szczyrku nie jest w stanie zapewnić dostępności cyfrowej elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej, zapewnia alternatywny sposób dostępu do tego elementu.
Alternatywny sposób dostępu polega w szczególności na zapewnieniu kontaktu telefonicznego, korespondencyjnego, za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
Żądanie powinno zawierać:
- Dane kontaktowe osoby występującej z żądaniem.
- Wskazanie strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej podmiotu publicznego, które mają być dostępne cyfrowo.
- Wskazanie sposobu kontaktu z osobą występującą z żądaniem.
- Wskazanie alternatywnego sposobu dostępu, jeżeli dotyczy.
Zapewnienie dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej podmiotu publicznego następuje bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie może nastąpić w terminie 7 dni, Miejski Ośrodek Kultury Promocji i Informacji im. Jana Więzika w Szczyrku niezwłocznie powiadamia osobę występującą z żądaniem o przyczynach opóźnienia oraz terminie, w którym zapewni dostępność cyfrową, jednak nie dłuższym niż dwa miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Miejski Ośrodek Kultury Promocji i Informacji im. Jana Więzika w Szczyrku odmówi zapewnienia dostępności cyfrowej, jeżeli wiązałoby się to z ryzykiem naruszenia integralności lub wiarygodności przekazywanych informacji.
W przypadku, gdy Miejski Ośrodek Kultury Promocji i Informacji im. Jana Więzika w Szczyrku nie jest w stanie zapewnić dostępności cyfrowej elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej zgodnie z żądaniem, niezwłocznie powiadamia on osobę występującą z żądaniem o przyczynach braku możliwości zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanego elementu i wskazuje alternatywny sposób dostępu do tego elementu.
W przypadku odmowy zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanego elementu zgodnie z żądaniem albo w przypadku odmowy skorzystania z alternatywnego sposobu dostępu przez osobę występującą z żądaniem, osoba ta ma prawo do złożenia skargi w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej na adres:
Miejski Ośrodek Kultury Promocji i Informacji im. Jana Więzika w Szczyrku ul. Beskidzka 106, 43-370 Szczyrk
lub za pomocą e-mail: administracja@kuktura.szczyrk.pl
Do skarg rozpatrywanych w postępowaniach w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej stosuje się przepisy działu VIII ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego.
Link do strony Rzecznika Praw Obywatelskich: http://www.brpo.gov.pl/.
Informacje o dostępności architektonicznej siedziby podmiotu publicznego dla osób niepełnosprawnych:
Szczyrkowskie Centrum Kultury, ul. Beskidzka 106, 43-370 Szczyrk
- do budynku prowadzą cztery wejścia z czego jednym można podjechać podjazdem na wózku inwalidzkim, drugie wejście możliwe jest przez Bibliotekę Miejską,
- w odległości ok. 150 metrów od wejścia do biblioteki znajduje się przystanek autobusowy w kierunku Bielska-Białej oraz ok. 50 metrów w kierunku Szczyrku Salmopola i Biłej,
- najbliższe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parkingu przy amfiteatrze Skalite (4 miejsca, 100 metrów od SCK),
- na parterze mieści się Miejska Biblioteka Publiczna oraz Sala widowiskowa, do których można wjechać na wózku,
- w budynku jest 1 toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych,
- sala widowiskowa nie posiada opisów w alfabecie Braill’a, ani też materiałów w wersji audio,
- do budynku można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem,
- w budynku nie ma windy,
- jedno wejście do SCK dla osób niepełnosprawnych znajduje się z boku budynku, prowadząc przez rampę, drugie natomiast od przodu budynku przez wejście główne biblioteki.
Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Beskidzka 106, 43-370 Szczyrk
- w odległości ok. 150 metrów od wejścia do biblioteki znajduje się przystanek autobusowy w kierunku Bielska-Białej oraz ok. 50 metrów w kierunku Szczyrku Salmopola i Biłej,
- do budynku prowadzi jedno wejście znajdujące się na parterze budynku; wejście prowadzi bezpośrednio do biblioteki,
- dodatkowo do wejścia budynku od strony sali widowiskowej prowadzi podjazd dla osób poruszających się na wózkach,
- do budynku biblioteki można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem,
- z tyłu budynku oraz z boku znajduje się ogólnodostępny parking; brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych,
- drugi parking wraz z 4 miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych znajduje się w odległości ok. 100 metrów od budynku,
- w budynku nie ma pętli indukcyjnych, informacji głosowych, oznaczeń w alfabecie Braill'a ani oznaczeń kontrastowych dla osób niewidomych lub niedowidzących,
- w budynku dostępna jest toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
Informacja Turystyczna, ul. Beskidzka 41, 43-370 Szczyrk
- do budynku prowadzi jedno wejście znajdujące się na parterze budynku,
- w odległości ok. 100 metrów od wejścia głównego znajduje się przystanek autobusowy w kierunku Bielska-Białej oraz ok. 130 metrów w kierunku Szczyrku Salmopola i Biłej,
- przed budynkiem nie ma miejsca parkingowego wyznaczonego dla osób niepełnosprawnych,
- w budynku nie ma toalety ogólnodostępnej,
- w budynku nie ma pętli indukcyjnych, informacji głosowych, oznaczeń w alfabecie Braill’a ani oznaczeń kontrastowych dla osób niewidomych lub niedowidzących,
- do budynku można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
Amfiteatr Skalite, ul. Wypoczynkowa, 43-370 Szczyrk
Budynek Amfiteatru wraz z widownią:
- do obiektu prowadzi jedno wejście znajdujące się na parterze budynku,
- w odległości ok. 200 metrów od wejścia głównego znajduje się przystanek autobusowy w kierunku Bielska-Białej oraz ok. 200 metrów w kierunku Szczyrku Salmopola i Biłej,
- najbliższe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parkingu przed wjazdem do amfiteatru (4 miejsca, ok. 100 metrów od wejścia na teren amfiteatru),
- na parterze usytuowana jest garderoba oraz toaleta, do których można wjechać na wózku,
- do budynków można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem,
- w budynkach nie ma windy,
- na parkingu przy estradzie jest 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych,
- wejście na scenę dla osób niepełnosprawnych znajdują się od tyłu sceny,
- wejście do toalety publicznej na estradzie przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych,
- na estradzie, na scenie i widowni jest toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
Centrum rekreacji. Crossowy tor rowerowy. Trasa narciarstwa biegowego, ul. Sosnowa, 43-370 Szczyrk
- na teren można dojechać samochodem,
- brak ogólnodostępnych toalet,
- brak oznakowań dla osób niepełnosprawnych,
- nawierzchnia szutrowa stanowi utrudnienie dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim,
- w odległości ok. 400 metrów od wejścia głównego znajduje się przystanek autobusowy.
Lp. | Rodzaj zmiany | Data aktualizacji | Wytworzono przez | Wprowadzono przez | Akcje |
---|